Rímska rasca pochádza z oblastí Stredomoria. Z toho logicky vyplýva, že pre svoj rast bude potrebovať teplo. Naše letné počasie jej však vyhovuje dostatočne. Preto ju môžete pokojne vypestovať aj na svojej záhradke. Ideálne sú pre ňu teploty okolo dvadsiatich piatich až tridsiatich stupňov Celzia. Pokiaľ sa však počas leta ochladí, rastline by to nemalo prekážať, pretože zvládne prežiť aj pri teplotách pod desať stupňov. Teploty okolo nuly a i tie najslabšie mrazy sú pre ňu už smrteľné. Vysievajte ju vždy až po troch zamrznutých, teda po pätnástom máji. V chladnejších oblastiach našej krajiny pokojne i koncom mája. Ak chcete jej rast urýchliť, môžete si ju predpestovať na parapetnej doske. V tomto prípade vysievajte už v druhej polovici apríla. Pred samotným výsevom môžete semená namočiť na noc do vlažnej vody. Takto vám budú rýchlejšie a ľahšie klíčiť.
Rasca nenávidí vlhko.Vyhovuje jej slnečné stanovište so suchšou pôdou. Polievajte ju iba vtedy, ak sú vonku naozaj vysoké horúčavy a suché počasie. V inom prípade, by vám začala plesnieť. To je v podstate jediná choroba, ktorá je pre túto rastlinu nebezpečná. Keďže je výrazne aromatická, škodce sa je vyhýbajú na kilometre. Sem tam sa na nej môžu objaviť vošky, ktoré však stačí ručne pozbierať.
Pôda by mala byť ľahká a priepustná, ideálne piesčitá. Ak takéto miesto na záhradke nemáte, vykopte jamku hlbokú približne dvadsať centimetrov a zeminu premiešajte s jemným pieskom. Korene rastliny nesiahajú príliš hlboko, takže nemusíte kopať veľkú jamu.
Rasca je blízka príbuzná našej mrkvy, petržlenu a kôpru. Starostlivosť je preto veľmi podobná. Dozrieva až v priebehu jesene. Dovtedy ju preto nezbierajte. Na políčku, by mala skoro úplne uschnúť. zbierajú sa celé hlávky- okolíky. Je dobré, ak si na túto činnosť zvolíte suchý a slnečný deň. Rascu treba následne dosušiť a z okolíkov opatrne vybrať semienka. Aby vám vydržali čo najdlhšie musia byť úplne suché.